Zaznacz stronę

Wiosna w pełni! Nietrudno zauważyć, że dni stają się coraz dłuższe  i odczuć można na własnej skórze, jak energia słoneczna dodaje nam nieco więcej optymizmu. Także w Inspiracji ten początek wiosennej aury nie uszedł naszej uwadze. Wiosna zaczęła się kolorowo i kreatywnie.  Najpierw mieliśmy zorganizowaną z ramienia  Samorządu Szkolnego akcję „Dzieci kwiaty” a następnie prima-aprilisowy „Dzień na Opak”. #Flowerpower oznaczało dla nas nie tylko motyw rozszerzanych do dołu spodni tzw. „dzwonów”, ale także w sposob historyczny zwiazane z tym czasem akcenty pacyfistyczne i wspomnienie dekatyzowanej odzieży.

Nasza Pani Dyrektor proponując nam „Dzień bez plecaka” zainicjowała, jak sądzę, nową świecką tradycję w Inspiracji. Przyznać trzeba, że odbywające się w tych samych dniach Rekolekcje Wielkopostne nie zniechęciły uczniów do realizacji swych niezwykle kreatywnych pomysłów.  Ba! Co więcej sprawiły, że uczniowie wykazali się świetną organizacją i zdyscyplinowaniem, a ponadto oprócz zabaw i radości towarzyszącej powyższym wydarzeniom mieliśmy też czas na zadumę i refleksję.

Przy tym wszystkim okazało się, że kocepty naszych uczniow i uczennic nie znaja granic, że plecak to chyba najnudniejszy przedmiot świata 🙂 Bo dzieci z powodzeniem potrafią spakować swoje przybory szkolne w walizkę, wózek sklepowy, dziecięcą spacerówkę, chodzik dla niemowlaka, garnek, chlebak, sanki, kosz piknikowy, rower, pokrowiec na gitarę a nawet w grilla;-) Pomysły były naprawde zaskakujące. Jak wiecie w naszej szkole nie brakuje takich kreatywnych akcji, a będzie więcej! Już wkrótce Dzień Dresa! Stay tuned 😉


1 kwietnia w Inspiracji odbyło się także przedstawienie finalizujące tegoroczny projekt naszych Odyseuszy. Tu możecie przeczytać o tym, czym jest sama Odyseja Umysłu

“ODYSEJA UMYSŁU”, CZYLI PODRÓŻ DO KRAINY WYOBRAŹNI

A więcej o tym historycznym wydarzeniu już wkrótce.
Nie przegapcie relacji z niezwykłej podróży naszych Odyseuszy w krainę wyobraźni!

dr Anna Trzcinska