Zaznacz stronę

Dziwowisko

DziWOWisko 2021/2022
czyli międzynarodowa przygoda z wycinanką

Konkurs odbędzie się w  kategoriach:

1. Klasy 1-3
2. Dzieci z niepełnosprawnością (bez kategorii wiekowych),
3. Rodzina

Regulamin (link-PL)
competition regulations English
Harmonogram (link)
Załącznik nr 1 i 2 (link-PL) 
Appendix – English

oraz

4. klasy 4-8

Regulamin (link)
competition regulations English 
Harmonogram (link)
Załacznik nr 1 i 2 (link)
Appendix – English

Koordynator konkursu:
Katarzyna Nicińska-Stawecka
m-dziwowisko@inspiracjaedu.pl

 

 

Wyniki edycji 2021

DziWoWisko – 2021 wyniki konkursu

Klasy 1-3

I miejsce:
Ryniewicz Filip
Skowrońska Amelia
Wiśniewska Maja

II miejsce:
Dutkiewicz Pola
Lulis Tymoteusz
Ruciński Mikołaj

III miejsce:
Rzeszut Kacper:
Sandulowicz Bruno

Wyróżnienie:
Mach Martyna

Klasy 4-8 (3 etapy)

I miejsce:
Książkiewicz Marlena

II miejsce:
Latkowska Maja
Weryk Julita

III miejsce:
Szewc Jakub
Trepiński Tadeusz

Wyróżnienie:
Kurasiński Karol

Dzieci z niepełnosprawnościami (bez ograniczeń wiekowych)

I miejsce:
Hałas Nina
Magryś Lena

II miejsce:
Wasąg Julia

III miejsce:
Kozakiewicz Marcel

Wyróżnienie:
Ceran Jakub
Woźniak Karolina

Serdecznie Gratulujemy!!!

 

WYNIKI II etapu 2021 - kategoria klas 4-8
II etap konkursu w kategorii klas 4-8 szkół podstawowych za nami!
Prace oceniało Jury w składzie:
Katarzyna Nicińska-Stawecka – nauczyciel, mgr. sztuki, grafik projektant
Wioletta Puzyrewska – wicedyrektor NSP Inspiracja
Magdalena Bartosiewicz – etnograf, kustosz Muzeum w Łowiczu
Adam Grabowski – dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie
Maria Samsel – etnolog, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce
Małgorzata Seroka – projektantka zespołu FABRIQA, projektującego tkaniny żakardowe i elementy wyposażenia wnętrz oparte na tradycyjnych wzorach polskich i założeniach Spółdzielni ŁAD, przewodnik po Zamku Królewskim w Warszawie
Agata Nicińska-Cichowlas – nauczyciel plastyki i techniki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie
Jarosław Wiazowski – pedagog specjalny, FIRMA INCLUDO
Osoby zakwalifikowane do etapu III:
Borkowska Hanna
Książkiewicz Marlena
Kurasiński Karol
Latkowska Maja
Szewc Jakub
Trepiński Tadeusz
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenie w kolejnym etapie konkursu! 
WYNIKI I etapu 2021 - kategoria klas 4-8

I etap konkursu w kategorii klas 4-8 szkół podstawowych już za nami! Na konkurs nadesłano 39 prac. Osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu zostaną poinformowane drogą mailową (adres podany w zgłoszeniu).

Prace oceniało Jury w składzie:
Katarzyna Nicińska-Stawecka – nauczyciel, mgr. szt, grafik projektant
Wioletta Puzyrewska – wicedyrektor NSP Inspiracja
Magdalena Bartosiewicz – etnolog, kustosz Muzeum w Łowiczu
Małgorzata Seroka – projektantka zespołu FABRIQA, projektującego tkaniny żakardowe i elementy wyposażenia wnętrz oparte na tradycyjnych wzorach polskich i założeniach Spółdzielni ŁAD, przewodnik po Zamku Królewskim w Warszawie
Agata Nicińska-Cichowlas – nauczyciel plastyki i techniki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie

Osoby zakwalifikowane do etapu II:
Birinbaum Alex
Bartecka Aleksandra
Borkowska Hanna
Brodzik Aleksander
Chojecki Dawid
Chwalińska Sonia
Działak Julia
Fil Kacper
Frączkiewicz Amelia
Gierszewska Gaja
Jusiak Anna
Kałaska Anna
Klepacki Karol
Klinger Mateusz
Kontak-Grzęda Bartosz
Kowalewska Iga
Kowalewski Kajetan
Koźmiński Maksymilian
Kożuch Aleksandra
Krupa Paweł
Książkiewicz Marlena
Kurasiński Karol
Latkowska Maja
Latkowski Patryk
Łukaszewicz Zuzanna
Mach Aleksander
Naborczyk Zuzanna
Piłat Mateusz
Skórczewski Krzysztof
Sokolik Adam
Sowińska Amelia
Szewc Jakub
Świszczewska Hanna
Trepiński Tadeusz
Uss Aleksandra
Weryk Julita
Zawadzki Jan
Zdunek Leon

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne prace!

Patronat 2020/2021

20200930_150428

PATRONAT BURMISTRZA DZIELNICY BIAŁOŁĘKA
GRZEGORZA KUCY

 

 

 

 

FIRMA INCLUDO

 

 

 

MUZEUM REGIONALNE W OPOCZNIE

  

 

Patronat 2019/2020

patronat-burmistrza-DziWOWisko

PATRONAT BURMISTRZA DZIELNICY BIAŁOŁĘKA
GRZEGORZA KUCY

 

 

 

Patronat honorowy

Wyniki konkursu 2019/2020

Prace oceniało Jury w składzie:

Magdalena Bartosiewicz – kustosz Działu Etnograficznego, etnolog, Muzeum w Łowiczu; I i II etap konkursu

Maria Samsel – etnolog, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce; I etap konkursu

Agata Nicińska-Cichowlas – nauczyciel plastyki i techniki, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie; I i II etap konkursu

Małgorzata Seroka – projektantka zespołu FABRIQA, projektującego tkaniny żakardowe i elementy wyposażenia wnętrz oparte na tradycyjnych wzorach polskich i założeniach Spółdzielni ŁAD ( tkanina „Las” – wzór oparty na wycinance kurpiowskiej – otrzymała wyróżnienie MUST have – Łódź Design, tytuł tkaniny roku Elle Decoration); przewodnik po Zamku Królewskim w Warszawiegn 2012, tytuł tkaniny roku Elle Decoration2; I i II etap konkursu

Wioletta Puzyrewska – wicedyrektor NSP Inspiracja, członkini Syrena Polish Folk Dance Ensemble of Milwaukee, WI, USA; I i II etap konkursu

Katarzyna Nicińska-Stawecka  – koordynator konkursu, artysta grafik, projektantka zespołu FABRIQA, projektującego tkaniny żakardowe i elementy wyposażenia wnętrz oparte na tradycyjnych wzorach polskich i założeniach Spółdzielni ŁAD,  nauczyciel  NSP Inspiracja; I i II etap konkursu

 

Wyniki konkursu:

I miejsce: Katarzyna Furmanek lat 13, Szkoła Podstawowa nr 221 – 39,43/40 pkt

 

II miejsce: Julita Weryk lat 13, NSP Inspiracja – 35,8/40 pkt

 

III miejsce: Amelia Uss lat 14, NSP Inspiracja – 34,66/40 pkt; Maja Latkowska, NSP Inspiracja – 34,5/40 pkt

 

 

Wyróżnienie: Aleksandra Uss lat 10, NSP Inspiracja – 31,4/40 pkt

 

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

Zapraszamy na kolejną edycję!

Galeria prac z I etapu konkursu Mazowieckie Dziwowisko 2019/2020