Marzena Semik - nauczyciel j. angielskiego

Jestem magistrem filologii angielskiej z pedagogiką. Wcześniej ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych o specjalności metodyka nauczania języków obcych. Moje zamiłowanie do języków sprawiło, że uzyskałam również dyplom z zakresu tłumaczenia. W 2000 rozpoczęła się moja przygoda z nauczaniem języka angielskiego. W ciągu siedemnastu lat pracowałam ucząc w szkołach językowych, urzędach i instytucjach państwowych oraz w gimnazjum i liceum międzynarodowym realizującymi program IBO.

Pracując z ludźmi w różnym wieku i na różnych poziomach językowych miałam okazję zaobserwować jak teoria metodyki nauczania języków obcych wykorzystywana jest w praktyce, jak wiele zależy od kompetencji nauczyciela oraz jego pasji i zaangażowania.

Od 2010 roku pełnię również funkcję metodyka nauczania języka angielskiego. W swojej pracy staram się stwarzać uczniom jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy z zakresu języków obcych poprzez dobór odpowiednich metod nauczania oraz nauczycieli posiadających nie tylko wysokie kwalifikacje, ale również predyspozycje i zamiłowanie do wykonywania zawodu.

W 2014 roku opracowałam autorski program wychowania i nauczania dwujęzycznego dla największej w Polsce sieci niepublicznych przedszkoli i szkół podstawowych. Miałam również przyjemność wdrożenia założeń teoretycznych w praktykę. Doświadczenie to pozwoliło mi z bliska przyglądać się, jak szybko dzieci nabywają drugi język, jak samodzielnie budują swoje pierwsze wypowiedzi i stają się niezależnymi użytkownikami języka angielskiego.