Hanna Bahdanowich - nauczyciel religii

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Teologia.

Swoją przygodę w szkole rozpoczęłam w zeszłym roku szkolnym.

Od wczesnego dzieciństwa wiedziałam, że w przyszłości zostanę nauczycielem.  O tym marzyłam i dążyłam do zrealizowania tego marzenia przez wiele lat.  Nauczyciel był i do dziś jest dla mnie Autorytetem z wielkiej litery. Na szczęście życie stawiało na mojej drodze naprawdę fantastycznych pedagogów i wychowawców, którzy mnie uczyli przede wszystkim życia.

Pochodze z wierzącej rodziny, gdzie w sposób praktyczny zostały mi przekazane fundamenty chrześcijańskie. W swojej pracy jako nauczyciel religii stawiam na przekazaniu dzieciom uniwersalnych wartości chrześcijańskich oraz na kształtowaniu postaw zgodnych z sumieniem wobec siebie, innych, świata. Podczas lekcji wraz z uczniami niczym archeolodzy poszukujemy sensu i użyteczności wiedzy religijnej w życiu codziennym, odkrywamy skarby wartości w sobie samych.

Bardzo ważnym w mojej pracy jest również budowanie relacji z dziećmi w rodzinnej, przyjaznej atmosferze podczas lekcji.

Uczę się od dzieci poznawania świata, cieszenia się życiem, czerpania radości z każdej chwili. Uwielbiam podróży, obcowanie z przyrodą, teatr, balet, tańce, rozmowy z ludźmi, spacery pod deszczem, jazdy rowerem oraz spędzanie czasu z dziećmi i zwierzętami.

Uwielbiam swoją pracę i jestem przekonana, że ten szkolny rok będzie pięknym czasem dla mnie i moich uczniów.