Hanna Kowalska-Pamięta - wych.świetlicy

Hanna Kowalska-Pamięta

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie studia na Dziennym Podyplomowym Studium Dziennikarskim UW. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej – Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna z Terapią Pedagogiczną oraz Pedagogika dla Osób Bez Przygotowania Pedagogicznego.

Pracę z dziećmi i dla dzieci lubiłam „od zawsze”. Pracowałam jako dziennikarka w Redakcji Programów Młodzieżowych Polskiego Radia Bis, w miesięczniku dla dziewcząt i chłopców „Płomyczek”. Od kilkunastu lat piszę też powieści i opowiadania dla dzieci i młodzieży. Na rynku nadal dostępne są moje książki „Pamiętnik Jedynaczki”, „Pamiętnik Jedynaczki cz. 2 czyli Sekret Dzikiego” Kto nie lubi Klary?”, „Ewa i idealna opiekunka”. Na spotkaniach autorskich zawsze staram się przekonać wszystkich moich młodych czytelników, że każdy z nich może napisać powieść – jeżeli tylko  posiada choć trochę wyobraźni.

Liczę na to, że przekonam do tej myśli także uczniów naszej szkoły.