Jarosław Wiazowski - nauczyciel j. angielskiego

dr Jarosław Wiazowski

Anglista, tyflopedagog, specjalista do spraw technologii wspomagających. Swój warsztat pracy doskonalił studiując i pracując z dziećmi i młodzieżą  w Polsce, Norwegii, Stanach Zjednoczonych i Republice Południowej Afryki. Języka angielskiego uczył dzieci, młodzież i dorosłych na wszelkich poziomach zaawansowania. W RPA pracował jako doradca metodyczny pomagając tworzyć edukację włączającą i językową. Współautor podręcznika Assessing Students’ Needs for Assistive Technology (ASNAT) Manual 5th Edition i 6th Edition. Autor wielu publikacji poświęconych technologiom asystującym dla osób z dysfunkcją wzroku, technologiom wspierającym nauczanie języków obcych, sytuacji niewidomych na świecie oraz edukacji włączającej w Afryce. Uczestnik światowych konferencji takich jak ICEVI, WBU, ATIA, czy CSUN. Obecnie prowadzi firmę konsultingowo-szkoleniową Includo, której celem jest szerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu doboru i stosowania technologii edukacyjnych, wspomagających oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Jest wykładowcą na Uniwerystecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.