Leszek Sęktas - nauczyciel chemii

Leszek Sęktas – nauczyciel chemii

Leszek Sęktas ukończył studia magisterskie z biologii na Akademii Podlaskiej oraz Studium Podyplomowe dla Nauczycieli Chemii na Uniwersytecie Warszawskim.  Jako nauczyciel ma doświadczenie na każdym etapie edukacyjnym – pracował w szkołach średnich, gimnazjach, szkołach podstawowych. Jest egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej egzaminu maturalnego z biologii. Od zawsze interesował go świat przyrody i do dziś pozostaje on dla niego pełny fascynujących praw i zależności nim rządzących, które warto poznawać.

Prowadząc lekcje chemii, szczególną wagę przykłada do wzbudzenia w uczniu zainteresowania przedmiotem i podtrzymania uwagi ucznia. Uważa, że jeśli jedni ludzie potrafili ustalić prawa rządzące światem reakcji chemicznych – to inni, młodzi ludzie jakimi są uczniowie, przy odrobinie dobrych chęci, będą potrafili tę wiedzę przyswoić jako własną.

W wolnych chwilach .m.in. jeździ rowerem , pływa, czasem wspina się po górach, słucha recitali muzyki organowej, maluje farbami olejnymi, uczy się nowych słów w języku angielskim.