Klasa 8w

Charytatywna kawiarenka
Wiosenne porządki i nie tylko
Dzień bez plecaka 1 kwietnia
Uczniowie - rodzice - nauczyciele - turniej koszykówki
Dzień Kobiet w 8w - lasery i trampoliny
J. polski

W ramach lekcji j. polskiego uczniowie klas 8.obejrzeli film ,,Akeelah i jej nauczyciel”. Porusza on wiele ważnych motywów, przydatnych jako kontekst kulturowy w rozprawkach egzaminacyjnych. Następnie uczniowie napisali własne recenzje filmu, a na podsumowanie zajęć, w nawiązaniu do tematyki filmu, stworzyli ortograficzne gry planszowe. To także świetny pomysł na Powtórzenie zasad ortograficznych przed egzaminem a ponadto przyjemny;)

Study Smart
W naszej klasie odbyły się warsztaty na temat metod efektywnego uczenia się. Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Zwolnieni Z Teorii”, a jego celem była promocja skutecznych, różnorodnych i niekonwencjonalnych metod nauki, które przydadzą się podczas przygotowań do Egzaminu Ósmoklasisty. Warsztaty przeprowadzili licealiści z LO im T. Czackiego i LO im. J. Dąbrowskiego w ramach projektu społecznego „Study Smart”.
Wynieśliśmy ze spotkania sporo pomysłów, które możemy zacząć wdrażać w praktyce.
Pizza party 😉
Dzień Polskie w Inspiracji