Zaznacz stronę

Program edukacyjny “Odyseja Umysłu” wpisał się już niemal w tradycję propozycji aktywności pozalekcyjnych Szkoły “Inspiracja”. Nasza placówka ma przyjemność już po raz trzeci uczestniczyć w tym międzynarodowym projekcie. 

“Odyseja Umysłu” to konkurs, mający na celu przede wszystkim rozwijanie kreatywności uczniów oraz naukę pracy w zespole. Nasi uczniowie, zachęceni sukcesami, jakie odnieśli w zeszłorocznym finale zmagań w Gdyni, z dużym zainteresowaniem odnieśli się także do tegorocznej edycji. 

Ponieważ zainteresowanie konkursem było tak duże, nasze szkolne jury składające się z trenerek drużyn oraz dyrekcji, musiało przeprowadzić wewnętrzne eliminacje, aby wybrać przyszłych Odyseuszy, którzy pojadą na tegoroczny finał. Walka o miejsca była zacięta, ale ostatecznie powstały dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Każda z nich wybrała swój wymarzony problem długoterminowy i z zapałem przystąpiła do pierwszych przygotowań. Burza mózgów, podział ról, tworzenie scenariuszy, projekty rekwizytów, pierwsze piosenki…przed nami mnóstwo pracy, jednak motywacja do działania jest ogromna, ponieważ obie drużyny chcą jak najlepiej zaprezentować się podczas przesłuchań w Gdyni. Wiemy, że „Odyseja Umysłu” to wiele godzin pracy i zaangażowania, ale także, i może przede wszystkim, niezliczona ilość wspaniałych chwil spędzonych razem no i świetna zabawa! 

Tegoroczna edycja konkursu właśnie się rozpoczęła. Ciekawe, gdzie zaprowadzi nas odysejowa podróż tym razem…