Zaznacz stronę

Po wielu miesiącach przygotowań jesteśmy na ostatniej prostej w drodze do celu jakim jest udział w tegorocznym finale Odysei Umysły w Gdyni. Obie drużyny koncentrują siły, aby wszystko dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik przed wyjazdem. 

Starsza drużyna zdecydowała się na przygotowanie przedstawienia, w którym jakaś nieoczekiwana sytuacja nagle zepsuje wcześniej zaplanowane show. Przygotowanie inscenizacji do przedstawienia jest pracochłonne, jednak bardzo jednoczy grupę i daje mnóstwo pozytywnej energii.

Młodsza drużyna wybrała temat związany ze sztuką, jednak rozumianą w szczególnie nowoczesnym wydaniu, ponieważ tym razem to robot ma być głównym krytykiem sztuki i to on ostatecznie określa, które dzieło może zostać uznane za piękne, a które nie. Jedna z postaci przedstawienia, artystka inspirująca się bardziej dziełem natury niż sztuczną inteligencją, będzie musiała znaleźć argumenty, aby przekonać jury do swojej sztuki, a nie jest to takie łatwe.

Przed nami najważniejszy moment. Już za chwilę, już za moment staniemy przed dużo większą publicznością niż nasi inspiracyjni koledzy i koleżanki, którzy ukradkiem podglądali nasze próby przez ostatnie miesiące. Przed nami wyzwanie, na które tak długo czekaliśmy. Czujemy, że jesteśmy na nie gotowi. Trzymajcie za nas kciuki!