Zaznacz stronę

Tegoroczna odysejowa przygoda dobiegła końca. Za nami finał zmagań prawie 300 drużyn z całego kraju, które przyjechały do Gdyni aby zaprezentować wynik swojej kilkumiesięcznej pracy. 

Jak co roku, także i tym razem było tłoczno, czasem nerwowo, ale zawsze wesoło i inspirująco. Nasi uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych. Drużyna starszych odyseuszy przygotowała mini spektakl na motywach klasyka literatury anglojęzycznej, powieści “Duma i uprzedzenie”. Młodsi koledzy wystąpili w przedstawieniu o robocie – krytyku sztuki, który stanął przed osobliwym zadaniem oceny dzieła inspirowanego naturą. 

  Próby obu przedstawień odbywały się jeszcze późnym wieczorem, w pokojach dokonywały się ostatnie poprawki strojów a w hotelowym holu pobrzmiewał walc Szostakowicza – muzyczne tło dla jednego z występów. 

  W dniu pokazów nie zabrakło nieoczekiwanych, czasem stresujących  momentów, nie raz przydały się takie umiejętności jak zdolność improwizacji oraz refleks. Niemniej jednak, obie drużyny zaprezentowały się znakomicie, czego potwierdzeniem były gromkie brawa zachwyconej publiczności.

  W przerwie pomiędzy zmaganiami konkursowymi staraliśmy się zrelaksować i – korzystając ze znakomitej pogody – spędzaliśmy czas spacerując po plaży. Nie zabrakło także czasu na wspólne lody, oraz na zakup obowiązkowych pamiątek w gdyńskim porcie. W sobotni wieczór ci z nas, którzy mieli jeszcze dostatecznie dużo energii do zabawy, wzięli udział w największej odysejowej imprezie roku – dyskotece z dj- ami na żywo, na którą zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy finału. Było nas wtedy na prawdę dużo!

  W niedzielę wieczorem nadszedł moment, na który wszyscy czekali: ogłoszenie wyników konkursu. Chociaż nasi uczniowie nie zostali ostatecznie laureatami, wyjazd był dla nas wszystkich niezapomnianą przygodą i kolejnym, cennym doświadczeniem. Niektórzy z odyseuszy zaczęli już nawet robić po cichutku plany na przyszły rok…