Strona główna / Oferta edukacyjna / Sport w Inspiracji

Sport w Inspiracji

Nie samą nauką człowiek żyje, więc zgodnie z tą tezą, stawiamy również na sport i aktywność fizyczną! Szkoła Inspiracja daje wiele możliwości rozwijania sportowych pasji i umiejętności, zarówno na lekcjach, jak i na zajęciach pozalekcyjnych.

Codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych organizmów. To również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę.

Na lekcjach wychowania fizycznego nasi uczniowie poznają szereg dyscyplin sportowych, uczą się pracy zespołowej, poznają smak zwycięstwa oraz gorycz porażki.
To wszystko składa się na ich wszechstronny rozwój psychomotoryczny. Poprzez sport dzieci wzmacniają mechanizmy samokontroli, uczą się walki fair-play, pracują nad własnymi emocjami.

Wychowankowie Inspiracji mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych. Są to: pływanie, piłka nożna, tenis, judo, akrobatyka, taniec, gimnastyka korekcyjna. Posiadamy własną salę gimnastyczną oraz boisko szkolne. Dwa razy w tygodniu odbywają się treningi w Centrum Piłkarskim FCB Escola Varsowia.