Informacje dla rodzica

Wyżywienie

Jadłospis - 2018:

/img_in/jadlospis sierpien 2018.pdf

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie dorastania to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.

Posiłki dla naszych uczniów przygotowujemy samodzielnie, korzystając z zaplecza własnej restauracji www.zlotylin.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby posiłki przygotowywane dla uczniów były smaczne,
zdrowe, bez konserwantów i sztucznych barwników, przyrządzone
zgodnie z obowiązującymi normami żywienia Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.
Pamiętamy o wysokiej aktywności umysłowej i fizycznej uczniów w ciągu dnia,
dlatego wspólnie z dietetykiem opracowaliśmy specjalny jadłospis.
Nasze posiłki są zbilansowane, o wysokich wartościach odżywczych i energetycznych.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci np. alergików i niejadków.

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM PROGRAMÓW ( finansowanych ze środów UE):

,, OWOCE I WARZYWA W SZKOLE"

,,MLEKO W SZKOLE"

Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.