Strona główna / Oferta edukacyjna / Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne

Drodzy Rodzice! Dla Dziecka światem bezpiecznym jest świat, który już zna. Pierwsze tygodnie w Szkole bywają trudne - zarówno dla dzieci jak i Rodziców. Jest to czas zmian, które wiążą się niekiedy z silnymi przeżyciami.

Decydując się na zapisanie dziecka do Szkoły, być może zadajecie sobie Państwo pytania:
  • Czy wybrałam/wybrałem dobrą/odpowiednią Szkołę?
  • Jak ułatwić mojemu dziecku pierwsze dni w nowej Szkole?
  • Jak poradzić sobie jeśli pojawią się kłopoty z adaptacją dziecka w nowym środowisku?

Dzieci i Rodziców pragniemy przygotować na powitanie Szkoły. Dlatego zapraszamy na organizowane przez nas zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia.
Głównym celem zorganizowanych zajęć jest przygotowanie Waszych pociech do tego, aby bezpiecznie i pewnie czuły się w Szkole i grupie rówieśników. Będziecie Państwo mieli możliwość zapoznania się z opracowanym dla INSPIRACJI systemem pracy i kadrą pedagogiczną. Przybliżymy Wam sposoby realizacji założeń programowych. Razem z dziećmi weźmiecie udział w zajęciach pokazowych prezentujących metodykę "Projektu INSPIRACJA" . Dzieci poznają nowych kolegów i koleżanki, nauczycieli oraz całe szkolne otoczenie. Zajęcia adaptacyjne będą odbywać się na terenie naszej placówki.

Ponadto zapraszamy Państwa do udziału w specjalnie przygotowanych dla Was Warsztatach dla Rodziców.
W czasie tych zajęć odpowiemy na wiele podstawowych i ważnych pytań, tak aby zarówno dzieci jak i Rodzice czuli się przygotowani i bezpieczni podczas wszystkich dni pobytu dziecka w Szkole.

Rodzice zapisanych do INSPIRACJI dzieci, o terminach zostaną także powiadomieni mailowo i/lub telefonicznie.