„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco

Powszechnie wiadomo, że czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek.

Nasza „Inspiracyjna” biblioteka oprócz bogatych zbiorów książkowych (ponad 1300 pozycji) ma do zaoferowania kącik czytelniczy, lekcje biblioteczne, konkursy czytelnicze oraz spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata literatury.

Mały Bibliotekarz

W roku szkolnym 2023/2024 chętni uczniowie z klasy IIa uczęszczają za zajęcia dodatkowe o nazwie Mały Bibliotekarz. Podczas zajęć poznają tajniki pracy bibliotekarza, a także rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze.
We wrześniu Mali Bibliotekarze zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Dowiedzieli się również, w jaki sposób wprowadza się nowe ksiązki do księgi inwentarzowej i w którym miejscu należy stawiać pieczątki. Wiedzę tę przetestowali w praktyce.
Wspólnie wykonaliśmy plakaty promujące czytelnictwo.

Otrzymaliśmy nowe książki

Lekcja biblioteczna z p. Hanią Kowalską-Pamięta

Rejestrujemy nowe książki.

Biblioteka gotowa na nowy rok szkolny 2018/2019.

W bibliotece fajnie jest.

Zapraszamy do biblioteki

Konkurs pt:”By się czytać chciało zakładkę zrób wspaniałą”.

Media – jako środki przekazu informacji. Lekcja biblioteczna kl. IV