Jezyk angielski

„Z językami, wszędzie jesteś w domu”- mawiał Edward De Waal. Idąc tą samą myślą, w parze z językiem hiszpańskim i niemieckim, Inspiracja oferuje również naukę języka angielskiego, którego dzieci uczą się pięć razy w tygodniu.

Nadrzędnym celem kadry językowej jest stworzenie jak najlepszych warunków do tego, by nauka przebiegała w sposób efektywny i naturalny dla świata dzieci, zatem często z sal lekcyjnych usłyszeć można głośne śpiewanie piosenek, dopingowanie drużyn w budzących emocje grach lub bieżące omawianie oglądanego fragmentu filmu. Podczas zajęć wykorzystywane są wielorakie metody aktywizujące uczniów do czynnego udziału w zadaniach, a połączenie ćwiczeń statycznych z ruchowymi sprawia, że pozostają oni zaangażowani i uważni przez całą długość lekcji.

Zajęcia języka angielskiego podzielone są na dwie części: 4 lekcje w tygodniu odbywają się w oparciu o pracę z podręcznikiem, natomiast jedna stanowią część projektu „Books aside! Let’s talk together”, w którym nauka opiera się jedynie na sytuacjach komunikatywnych. Dzięki temu w ciekawy sposób dzieci uczą się komunikacji w innym języku, w którym nie tylko mówią, ale tez słuchają i reagują na wypowiedzi współrozmówców. Tematyka zajęć jest zawsze bliska grupie, a sytuacje komunikatywne, w których znajdują się dzieci, czynią zadania realnym doświadczeniem i świetną zabawą.

Szkoła Inspiracja prowadzi również koła zainteresowań dla wszystkich, nawet tych najmłodszych entuzjastów języka angielskiego. Podczas zajęć dodatkowych można przygotować się do konkursów dzielnicowych, ogólnopolskich, a także utrwalić swoje dotychczasowe wiadomości o języku.

Wszystkie zdobyte umiejętności chętnie prezentujemy nie tylko na wielorakich festiwalach, konkursach i olimpiadach, ale także podczas wydarzeń szkolnych, w których dzieci mają okazję wystąpić przed najważniejszą w ich życiu publicznością- rodzicami. Nic przecież nie motywuje tak bardzo, jak uśmiech dumnej mamy i nie satysfakcjonuje równie mocno, jak widok szczęśliwego, zaangażowanego dziecka.