Zaznacz stronę

Nauka języka angielskiego od podstawówki – dlaczego warto?Już od najmłodszych lat warto przykładać wagę do tego, aby dziecko uczyło się języka obcego. Oczywiście angielski jest tu absolutną podstawą, bo już dzisiaj trudno bez niego funkcjonować w pracy czy na wyjazdach wakacyjnych. Możemy tylko przypuszczać, że popularność i uniwersalność języka angielskiego na świecie jeszcze wzrośnie, zanim nasze pociechy osiągnąć dojrzałość czy wejdą na rynek pracy. Ale to nie jedyne powody, dla którego warto zacząć naukę angielskiego już w podstawówce. Dowiedz się, co dają kompetencje lingwistyczne dzieciom.

Nauczanie języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej

Czy uczeń szkoły podstawowej powinien uczyć się języka angielskiego? Oczywiście – to doskonały moment na przyswajanie nowej wiedzy, która później zostanie spożytkowana. Pamiętajmy, że dzieciom nauka przychodzi na tym etapie łatwiej, szczególnie gdy mówimy o nauce języków. Dlaczego? Bo młodzi ludzie mają do czynienia z angielskimi gramami, filmami, bajkami, serialami, witrynami internetowymi i z każdej strony chłoną tę wiedzę. Zazwyczaj, nauka w dobrej szkole podstawowej jest całkowicie wystarczająca dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat i nie ma potrzeby, aby dodatkowo zapisywać je do szkoły podstawowej językowej czy na lekcje prywatne.

Zalety nauki języka angielskiego już od podstawówki

Dzieci uczące się języków obcych, szczególnie zaś międzynarodowego języka angielskiego osiągną w życiu sporo korzyści z tego tytułu. Przede wszystkim:

  • poszerzą horyzonty,
  • będą głodne wiedzy,
  • poczują się pewniej,
  • poznają nie tylko obcy język, ale też inną kulturę,
  • będą miały szansę na nawiązanie międzynarodowych znajomości,
  • będą mogły korzystać z anglojęzycznych programów, książek.

Wiadomo, że dzieci w wieku szkolnym mają sporo obowiązków. Warto zatem wybrać dla nich placówkę, w której nauka języka będzie integralną i nieodłączną częścią programu edukacyjnego.

Konwersacje w języku angielskim – najlepszy sposób nauczania

Przywykliśmy już do tego, że w szkołach wiedzę czerpiemy z książek i niekoniecznie jest to wiedza praktyczna. Przytłaczająca ilość teorii może zniechęcić sporo dzieci i sprawić, że z niechęcią będą one uczęszczały na lekcje. Na szczęście zupełnie inaczej wygląda to w prywatnych szkołach podstawowych, gdzie duży nacisk kładziony jest właśnie na rozmowę i bieżącą komunikację w języku obcym. Pozwala to nie tylko rozwijać słownictwo, szlifować gramatykę i zwroty, ale też budować pewność siebie rozmówców. A to jest najważniejsze!

Szkoła podstawowa Inspiracja – nauka języka angielskiego

W naszej szkole Inspiracja uczniowie mają codzienny kontakt z językiem angielskim. W każdym tygodniu są również konwersacje z tego języka, na których szczególnie kładziemy nacisk na rozmowę, dzięki czemu nasi uczniowie bez problemu przechodzą z języka ojczystego na obcy w razie potrzeby. Efekty naszych działań widzimy poprzez sukcesy uczniów oraz wysokie wyniki z egzaminów ósmoklasisty, z których średnia naszej szkoły przekracza 97%.

Język angielski – codzienność w Inspiracji

Język angielski jest w dzisiejszym świecie uznawany za lingua franca. Obecny jest w każdej dziedzinie życia. Wszechobecny jest także w Inspiracji. Nasi uczniowie są otoczeni językiem angielskim poprzez rozszerzony program nauczania wraz ze specjalnie skrojonymi zajęciami z konwersacji, komunikacją w języku angielskim w czasie przerw, czy oznaczeniami komunikacyjnymi w języku angielskim. A to dopiero początek. Uczniowie starszych klas organizują Book Buddies, czyli specjalne spotkania z angielskimi tekstami i aktywnościami przygotowywanymi dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Mają sposobność sprawdzenia się w całej gamie konkursów, od Olimpiady Junior po wewnątrzszkolne konkursy Spelling Bee, czy Reading Bee. Zajęcia konwersacji są poświęcone rozwijaniu umiejętności swobodnego porozumiewania się w języku angielskim w formie otwartej dyskusji, scenek, debat, opisów, prezentacji, i wiele więcej. Tym, którym angielskiego ciągle za mało mają do dyspozycji dodatkowe zajęcia przygotowujące do Olimpiady z języka angielskiego oraz zewnętrznych egzaminów Cambridge od poziomu Movers po FCE.

Szkoła podstawowa Inspiracja – nauka innych języków – j. niemiecki i język hiszpański

Już od klasy 3 nasi uczniowie mają możliwość nauki drugiego języka obcego. Nauka odbywa się w wymiarze 2 godzin tygodniowo, w małych grupach.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom dzisiejszego rynku, gdzie znajomość języka angielskiego nie jest wystarczającą kompetencją ludzi młodych.